کانون فرزانگان هُدی

بسم الله الرحمن الرحیم

در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، امام خامنه ای مدظله العالی و دغدغه ایشان بر امر مهم تربیت، کانون نخبگان هدی وابسته به موسسه فرهنگی-تبلیغی آسمان انتظار با الگوگیری از موسسات و کانونهای تربیتی باسابقه و با مدیریت افراد باتجربه و موفق، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۱ با برگزاری دوره های مقدماتی و تکمیلی برای مربیان آغاز نمود.

این موسسه به مدیریت حجت الاسلام و المسلمین حامد تقدیری با کمک نیروهای اجرایی بخش خواهران، کانون نخبگان تربیتی هدی را در اردیبهشت ماه سال۱۳۹۲ رسما راه اندازی نمودند. به این ترتیب دانش آموزان دوره راهنماییی متقاضیعضویت در این کانون، که همگی نخبه علمی و ممتاز نواحی یک و دو آموزش و پرورش منطقه ۲۰ تهران (شهرری) بودند، در یک اردوی گزینشی نیمروزه، حضور پیدا کرده و منتخبین آن پس از بررسی نمراتی که از طریق آیتم های مختلف این اردو کسب کرده بودند، معرفی شدند.

بدین ترتیب، متربیان با حضور در کلاسهای مختلف همچون: حلقه رشد، آموزش قرآن (روخوانی و روانخوانی ، تفسیر و تبیین) ، نشاط و ورزش ، خلاقیت و مهارت ، فن بیان و مناظره و اردوهای  درون شهری و برون شهری و ... ، مهارت لازم در راستای دقت، قدرت بیان و استدلال، نقدپذیری و نقد کنندگی، روحیه جمعی و گروهی، زندگی در شرایط سخت و ... را طی آموزش های نامحسوس و غیرمستقیم کسب می نمایند.

اردوی جذب متربیان جدید به فواصل مختلف برگزار گردیده و اعضای جدید با همین سیستم تربیتی در کلاسها و اردوها حضور دارند.

در پایان هر ترم ارزیابی متربیان بصورت عملی و کتبی بصورت کارنامه بدست اولیا میرسد.

همچنین برگزاری دوره های مرتبط با مباحث تربیت و خانواده  برای اولیای متربیان از دیگر برنامه های این کانون می باشد.

دسته بندی: